Süleyman Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na gizemli sorular

0
1

ATV Ankara Temsilcisi ve Sabah yazarı Şebnem Bursalı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Bursalı, Bakan Soylu ile FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarını, Diyarbakır annelerinin evlat nöbetini, Türkiye’nin Suriye’deki operasyonlarını ve gündemdeki diğer konuları konuştu.

FETÖ’nün siyasi ayağı

FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarıyla ilgili, “Milletimiz bu tartışmaları çok iyi okuyor aslında. 15 Temmuz’u maalesef siyasal olarak da, hukuki olarak da karar vericiler arasında unutanlar var.” diyen Bakan Soylu, “Oysa devletlerin var olmasının temel nedenlerinden biri de kendilerine yönelik olan tehditleri unutmamalarıdır. Siyasete dışarıdan aşı yapmak kolay bir iş değildir. Yani içeride birtakım sufi ilişkiler olabilir, birtakım rant planları yapılabilir. Ama bunlar çok çabuk yüz üstüne çıkar, siyaset bunlara çok kendini alet etmez.” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nın siyasi ayak iddialarına da değinen İçişleri Bakanı Soylu, “İsterseniz dosya açalım. Açılmasını istiyorsa açarız. Bir soru daha sorayım.” diyerek CHP lideri Kılıçdaroğlu’na bazı sorular yöneltti.

“17/25 Aralık 2013’ten çok kısa bir süre önce yani hükümetin bunlarla mücadeleye tam anlamıyla başladığı, kılıçların çekildiği bir dönemde acaba Kılıçdaroğlu bunlarla ne konuştu?Bunların bir takım tekliflerine ne dedi? Ne yaptı? Yurtta Sulh Konseyi tanımlaması acaba nereden çıktı?” sorularıyla CHP liderine yüklenen Soylu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yani benim bildiklerim var. Şunu ifade edeyim siyaset namuslu bir iştir. CHP’nin bir bölümünün FETÖ ile hiçbir irtibatı söz konusu değildir, hiçbir zaman da olmamıştır. Ama baştakileri bu hevese sokan nedir? Niçin böyle bir şey istedin? Ben söyleyeceğim sözleri açık açık söyledim. Meclis’te sadece FETÖ ile ilgili değil DHKP-C ile ilgili de CHP’yi uyardım. Orada CHP’nin sağduyu içerisinde olan üyelerini uyardım. Aynısını FETÖ için de söylüyorum.”

Şebnem Bursalı’nın Soylu ile röportajının tamamını buradan okuyabilirsiniz…

Reklam Alanı