İmamoğlu: Turizmciler için yapmamız gerekenler var

0
1

Turizm sektörünün meslek örgütlerinin başkanlarının ve üst düzey yöneticilerinin yer aldığı toplantıya katılanlar arasında, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, TÜROB Başkanı Müberra Eresin ve TTYD Başkanı Oya Narin de yer aldı. Katılımcıların oturma düzeninde birer koltuk boş bırakarak oturdukları toplantıda konuklara, kolonya ikram edildi.

Ekrem İmamoğlu, basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından şu açıklamayı yaptı:

“Turizmin, en fazla etkilenen sektör olduğunun farkındayız İstanbul’da. Veriler oldukça çarpıcı ve üzücü. Bu anlamda turizm sektörünün çok kıymetli temsilcileriyle, Turizm Platformu’muzla bir araya geldik. Elbette ki devletimizin aldığı tedbirler var. Bunları daha da önemli tedbirlerle pekiştirecektir; ama şehirlerde de almamız gereken tedbirler var. Moral, motivasyon açısından da birbirimizi desteklememiz gerektiği hususuyla bir araya geldik.

Bu konuda da İBB ya da ilçe belediyeleri olarak yapmamız gereken hususlar var; bunları değerlendirdik. Gerçekten dünyanın ekonomik olarak, sosyal olarak, ticari anlamda birçok açıdan yeniden yorumlanması gereken hususları var. Bu bağlamda hepimizin dersler çıkartması gerekiyor elbette.

İnşallah en hızlı şekliyle atlatırız. İnşallah en hızlı şekliyle dünya bunu atlatır. Dünyanın da ekonomik anlamda bir senkronizasyona ihtiyacı var. Sadece İstanbul’u, Türkiye’yi çözmekle de yetmiyor. Dünya bir bütün. Bazı zincirlerin halkalarını takip edip, yeni ekonomik yorumlara ve teorilere de dünyanın muhtaç olduğunu görüyoruz. Hepimize bu anlamda kolay gelsin. Önemli bir sınav veriyoruz. Önemli bir kriz yönetiyoruz.”

Reklam Alanı