Netflix Corona virüsü krizini fırsata dönüştürdü!

0
0

Medyaradar’dan Murat Tolga Şen, Corona virüsü ve Netflix ilişkisini yazdı. “Corona virüsü, pek çok ülkede hızla yayılmaya ve dünya çapında bir kabusa dönüşmeye devam ederken, dokuz yıl önce çekilmiş olan Steven Soderbergh imzalı Contagion (Salgın) filmi de yaşadığımız gerçekliği hikaye edişiyle yeniden gündem oldu.” diyen Şen, şu satırlara yer verdi.

2011 yapımı film, çekilmiş onca yeni projeyi geride bırakarak eniden en çok izlenen filmler arasına girmiş ki bu öyle benzeri pek rastlanan bir durum değil.

Corona sinemacıları ve sinema salonlarını vuracak!

İşe filmler tarafında bakmaya ve konuyu geliştirmeye devam edelim; Corona belası yüzünden İtalya’daki sinemalar 24 Nisan’a kadar tatil edildi. Yetmedi, Red Notice filminin İtalya’da devam eden çekimleri virüsün etkisinin yarattığı endişe nedeniyle durdu. Hollywood yıldızlarının filmlerde canlarını hiçe sayıp dünyayı kurtarmaya kalkmalarına kanmayın, aslında onların canı çok tatlıdır. Netflix için çekilen Dwayne Johnson, Gal Gadot ve Ryan Reynolds’lı film seyirciye geç ulaşacak ama virüsün etkisi Netflix için salonlardaki gibi felaketle sonuçlanmayabilir hatta Netflix, krizi fırsata dönüştürdü bile denebilir!

Dünyanın birçok kentinde sokağa çıkma yasakları ve karantinaya alınan bölgeler dışında yaşanan salgın korkusu insanları eve hapsetti. Evlerine çekilen bu kişiler ise internet üzerinden ulaşılan platformlara yöneldi ki bunlardan en önemlisi elbette Netflix. Corona virüsü Dünyayı tehdit ederken insanlar korkuyla evlerine kapanıyor ve evlerindeki ekranların karşısında vakit geçiriyor. TV, bilgisayar karşısında geçirilen vakit artacak ve dijital platformlar bu durumu balık sürüsüne rastlayan bir yunus gibi sevinçle karşılıyorlar.

Karantina günlerinde Netflix izlemek?

Peki, ben evine kapanmış bir seyirci olarak Netflix’te film izlemek istersem, o film de gündeme uygun olarak 2011’de çekilen ve şu an yaşadıklarımıza yakın bir hikayesi olan Contagion (Salgın) filmiyse…

Hayır, bu mümkün değil çünkü film Netflix’te yok! Daha doğrusu bizim Netflix’imizde yok. Sevdiğim bir başka salgın felaketi filmi olan Outbreak? O da yok ama Netflix’in kendi virüs salgını dizisi olan Pandemic var, siz bu filmleri arattığınızda en başta o çıkıyor. Yani “o yok ama boşver bunu izle” diyor Netflix.

Reklam Alanı