“Salgınla ilgili erken uyarı avantajını kullanamadık”

0
0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin sağlıkçı milletvekilleri ile yurt içi ve yurt dışından bazı akademisyenlerin katıldığı Danışma Kurulu toplantısında, koronavirüs salgınıyla ilgili son gelişmeleri değerlendirdi.

Milliyet’ten Şevket Yaman ‘ın haberine göre toplantıda, “Türkiye’nin salgınla ilgili aldığı ‘erken uyarı’ avantajını doğru kullanılmadığı” yorumu öne çıktı. Uzmanlara sorular yönelterek teknik bilgiler alan Kılıçdaroğlu’nun, iktidarın politikalarını eleştirerek “Bilimden uzaklaşırsak kaybederiz” uyarısında bulunduğu öğrenildi.

Koronavirüs salgınıyla ilgili olarak parti örgütü, yerel yönetimler, milletvekilleri, Parti Meclisi (PM) ve Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleriyle sık sık görüş alışverişinde bulunan Kılıçdaroğlu, yurt içi ve yurt dışından uzmanlarla da değerlendirmeler yaparak parti politikalarına yön veriyor. CHP lideri bu toplantılarda, iktidarın salgınla mücadele çalışmalarını ve alınan önlemlerin doğuracağı sonuçları da ele alarak, söylemlerini şekillendiriyor. Kılıçdaroğlu görüşmelerini ağırlıklı olarak partisinin genel merkezinden video konferans yöntemiyle yapıyor.

Milliyet’in edindiği bilgilere göre Kılıçdaroğlu, bu kapsamdaki son toplantısını önceki gün CHP Genel Merkezi’ndeki MYK salonundan gerçekleştirdi. Kısa süre önce oluşturulan Danışma Kurulu’nun kamuoyuna duyurulmayan toplantısına, Kılıçdaroğlu’nun yanında Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Fethi Açıkel katıldı.

Reklam Alanı